شنبه 05 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


شهردار ورزقان :

همزمان با سال نو و عید نوروز امسال کالسکه هفت سین نوروزی ، به عنوان یکی از المان های زیبایی محیط شهری در میدان اصلی ورزقان نصب می شود.

طراحی ، ساخت و نصب یادمان زلزله در ورودی ورزقان در آینده نزدیک

نوسازی و بهسازی مبلمان شهری ورزقان یکی از اصلی ترین و محوری ترین برنامه های این شهرداری در سال آینده خواهد بود.

کالسکه هفت سین

مشروح این اخبار را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

شهردار ورزقان گفت: همزمان با سال نو و عید نوروز امسال کالسکه هفت سین نوروزی ، به عنوان یکی از المان های زیبایی محیط شهری در میدان اصلی ورزقان نصب می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ورزقان دکتر رحمتی با اعلام این مطلب افزود: کالسکه هفت سین نوروزی با توجه به معرفی نماد اسب برای سال 93 و در راستای اجرای طرح های زیباسازی محیط شهری و با هدف استقبال ویژه از نوروز و بهار طراحی و ساخته شده و در آستانه سال جدید در میدان اصلی شهر ورزقان نصب و رونمایی خواهد شد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشخصات این المان زیبا خاطرنشان کرد: المان اسب و کالسکه هفت سین در اندازه طبیعی و واقعی طراحی و ساخته شده و به شکل درشکه ای است که توسط اسب یدک کشیده می شود و در داخل درشکه سفره هفت سین نوروزی تعبیه گردیده است.
دکتر رحمتی در عین حال با اعلام این که المان هفت سین و اسب قابل تغییر کاربری بعد از ایام نوروز می باشد افزود: با توجه به این که هفت سین بعد از ایام نوروز موضوعیت خود را از دست خواهد داد ، طراحی این المان به گونه ای انجام گرفته است که بعد از عید ، نماد عدس به عنوان محصول اصلی کشاورزی منطقه ورزقان به جای هفت سین در داخل درشکه طراحی و جایگزین خواهد شد.
شهردار ورزقان در خاتمه تلاش برای افزایش المان ها و شاخص های زیبایی محیط شهری را از مهم ترین اهداف و اولویت های این شهرداری برشمرد.

 


شهردار ورزقان از طراحی ، ساخت و نصب یادمان زلزله در ورودی این شهر در آینده نزدیک خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ورزقان دکتر رحمتی با اعلام این خبر افزود: طرح یادمان زلزله به صورت المانی مفهومی به سفارش شهرداری ورزقان و توسط یک گروه هنری در حال طراحی و ساخت است و قرار است پس از اتمام مراحل طراحی و ساخت ، این المان در ورودی اصلی شهر نصب شود.
شهردار ورزقان در ادامه با اشاره به اهداف ساخت و نصب این المان افزود: زلزله مردادماه سال گذشته ورزقان و منطقه ارسباران یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ آذربایجان به شمار می رود که در آن عده ای از شهروندان عزیز ورزقان ، اهر ، هریس و روستاهای تابعه این شهرستان ها جان خود را از دست داده و عده ای نیز بی خانمان شدند ، از این رو برای پاسداشت و گرامی داشت یاد و خاطره جان باختگان این حادثه و یادآوری همیشگی و دائمی زلزله به منظور فراموش نشدن آن اقدام به طراحی این یادمان شده است.
دکتر رحمتی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: ضرورت و لزوم حفظ ، احیاء و تداعی حافظه تاریخی این واقعه تلخ و اسف بار ، از جمله الزامات موجود برای طراحی و ساخت المان یا یادمانی ویژه برای زلزله در شهری است که این واقعه تلخ را با تمام وجود لمس و درک کرده است تا از رهگذر این یادآوری و مرور همواره ، تلنگر ضرورت بازسازی ، نوسازی ، مقاوم سازی و البته تکرارپذیر بودن زلزله ای دیگر در ذهن ها و باورها معنای همیشه به خود گیرد.
وی افزود: در واقع هدف اصلی از طراحی این یادمان این خواهد بود تا همواره تصویر و تابلویی همیشگی از زلزله و بایدها و نبایدهای این اتفاق ، پیش چشم همگان باشد تا از این طریق راهکارهای لازم در جهت تأمین امنیت جانی و مالی شهروندان و در کنار آن ، یادآوری همت و همیت مردان و زنان ایران برای امداد رسانی به زلزله زدگان ورزقان ، مقاومت و ایستادگی مردم و صبوری آنان در برابر مشکلات طاقت فرسای پس از زلزله عملی و عینی شود.
به گفته دکتر رحمتی در طرح یادمان زلزله از نمادهای "خانه" به عنوان مأمن و سرپناه ، "پنجره" به عنوان نماد امید و نور ، " دست" به عنوان سمبل همکاری ، تعاون و قدرت و تصویر " شکن یا شکست" به عنوان نشانه ای از اثر زلزله که دیگر قادر به ویران کردن اساس و بنیان خانه نوسازی و مقاوم سازی شده نیست ، استفاده شده است.


شهردار ورزقان گفت: نوسازی و بهسازی مبلمان شهری ورزقان یکی از اصلی ترین و محوری ترین برنامه های این شهرداری در سال آینده خواهد بود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ورزقان دکتر رحمتی با اعلام این مطلب توجه به ایجاد ، توسعه و اجرای طرح های مبلمان شهری و المان های موضوعی در این حوزه را یکی از ابزارها و راه کارهای تسهیل و بهبود کیفیت زندگی شهری و ارتقای سطح رفاه عمومی برشمرد و با اشاره به عزم خود و تیم مدیریتی شهرداری ورزقان برای اجرای طرح هایی از این دست در شهر ورزقان خاطرنشان کرد: نصب نیمکت ها ، گلدان ها و فلاورباکس ها ، طراحی و نصب تندیس ها و المان های موضوعی ، آبخوری ها ، باکس ها و سطل های زباله ، رنگ آمیزی و تعویض جداول ، پیاده روسازی و کف سازی ، ایجاد کانیوو و آبرو ، اصلاح و مرمت پل ها ، ساماندهی تابلوهای شهری ، نصب تابلوهای راهنما در سطح شهر ، رنگ آمیزی و اصلاح و مرمت کیوسک های تلفن عمومی از جمله مهم ترین محورهای اجرایی طرح نوسازی مبلمان شهری ورزقان به شمار می رود.
شهردار ورزقان در عین حال از برنامه ریزی زمان بندی اجرای این طرح خبر داد و افزود: اجرای طرح نوسازی مبلمان شهری همزمان با دیگر طرح ها و در آستانه نوروز امسال به مرحله اجرا درخواهد آمد.

 منبع:شهرداری ورزقان

ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 28
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,676

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.20.185 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل