جمعه 04 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


آمادگی دولت برای ارائه لایحه جامع چگونگی ادامه قانون هدفمندی یارانه‌ها/انجام سفرهای استانی به شکل مطلوب

 سخنگوی دولت گفت: ما آماده هستیم چگونگی ادامه قانون هدفمندی یارانه‌ها را در یک لایحه جامع به مجلس تقدیم کنیم و با توجه به تاکید نمایندگان مجلس مبنی بر این که به جای ارائه یک لایحه جامع، تبصره‌ای در لایحه بودجه 93 به موضوع چگونگی اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها اختصاص داده شود، فردا با استماع نظرات نمایندگان به جمع‌بندی خواهیم رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، محمد باقر نوبخت پس از پایان جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه امروز هیئت دولت به اظهارنظر و جمع بندی درخصوص موضوع بسیار مهم هدفمند کردن یارانه‌ها و چگونگی ادامه اجرای آن اختصاص یافت.

وی افزود: با توجه به مطالعات و بررسی های تیم اقتصادی دولت و با توجه به اینکه موضوع چگونگی ادامه هدفمندی یارانه‌ها در مرحله نهایی و جمع بندی قرار گرفت دیدگاه های هیئت وزیران در این باره استماع شد.

بقیه خبر را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

سخنگوی دولت در ادامه گفت: به جهت ضرورت توجه به همه نظرها، رئیس جمهور از روسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس و تعدادی از نمایندگان اقتصادی و مرتبط با موضوع هدفمندی دعوت کرد تا فردا در جلسه‌ای دیدگاه های آنان نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: آماده هستیم در این صورت و ضمن برخورداری از دیدگاه‌های صاحب نظران و کارشناسان که در طول ماه‌های گذشته این اتفاق افتاد، تمهیدی را که در ادامه اجرای هدفمند کردن یارانه ها اندیشیده ایم در قالب یک لایحه جامع به مجلس تقدیم کنیم.

معان برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور تصریح کرد: با توجه به تاکید جمعی از نمایندگان در کمیسیون های مجلس مبنی بر اینکه به جای ارائه یک لایحه جامع، تبصره ای در لایحه بودجه سال آینده به چگونگی اجرای هدفمندی یارانه‌ها اختصاص یابد، با استماع دیدگاه های نمایندگان مجلس در جلسه فردا جمع بندی خواهیم کرد که اگر بشود موضوع چگونگی ادامه اجرای هدفمندی یارانه‌ها را درقالب یک تبصره کلی به لایحه 93 ارسال و الحاق کنیم.

وی ادامه داد: اگر نتوانیم این موضوع را در قالب یک تبصره کلی ارسال کنیم ناگزیریم به صورت یک لایحه جامع آن را به مجلس تقدیم کنیم.

اقتصاد باید خود را با رقم تعیین شده ارز تنظیم کند

سخنگوی دولت در پاسخ به سوالی درباره برنامه های دولت برای تک نرخی شدن ارز گفت: ما فکر می‌کنیم که اقتصاد باید خود را با رقم تعیین شده ارز، یعنی 2650 تومان در لایحه بودجه سال 1393 کل کشور تنظیم کند.

نوبخت افزود: اگر منظور از یکسان سازی ارز این باشد که نرخ ارز چه در بازار رسمی و چه غیررسمی یکسان شود، که در این صورت در هیچ جای دنیا این طور نیست و در بازارهای رسمی و غیررسمی به هر حال نرخ ارز اندکی متفاوت است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به ظرفیت بازار ایران فکر می کنیم که نرخ تعیین شده، یعنی 2650 تومان که دیروز کمیسیون تلفیق مجلس نیز آن را تصویب کرد، عددی است که اقتصاد باید خود را با آن تنظیم کند. رفته‌رفته با گشایش در منابع، حتی این عدد می‌تواند پایین‌تر هم بیاید.

سخنگوی دولت در ادامه و در پاسخ به پرسشی درباره شناسایی دهک های جامعه در فرآیند پرداخت یارانه ها، گفت: کمیته ای در این خصوص مأمور شد و کارهای مطالعاتی را انجام داد و یکی از مباحث تصمیم گیری در لایحه جامع یا تبصره کلی در پیوست لایحه بودجه 93، بر پایه گزارشی است که کمیته مرتبط در اختیار مجموعه قرار داده است.

وی افزود: یکی از مسائل مهم و حساس در ادامه اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، شناسایی جمعیت هایی است که باید بر اساس ماده 7 این قانون به تناسب درآمدها از یارانه ها استفاده کنند.

دولت با هر نوع تخلف در مجموعه دولت و بیرون از آن برخورد خواهد کرد

سخنگوی دولت درباره دستور رئیس‌جمهور مبنی بر مبارزه با ویژه‌خواران اقتصادی تصریح کرد: قطعا دولت با هر نوع تخلف چه در مجموعه دولت باشد و چه در بیرون از آن برخورد خواهد کرد و آقای روحانی هم آنطور که در برنامه‌های تبلیغاتی خود به مردم اعلام کردند به این مسئله حساس هستند، اما نباید اقدام شتابزده داشته باشیم و تصمیم‌گیری سطحی کنیم.

سفرهای استانی با شکل مطلوب انجام می‌شود

سخنگوی دولت در ادامه درباره زمان سفرهای استانی رئیس جمهور گفت: ستادی در حال آماده کردن مقدمات سفرهای استانی رئیس جمهور است تا این سفرها به شکل مطلوب شروع شود و ادامه یابد.

نوبخت با اشاره به اینکه هر وقت این سفرها قطعی شود اطلاع رسانی خواهیم کرد، افزود: از تجارب مثبت سفرهای قبلی بهره‌مند خواهیم شد و در این سفرها تلاش می‌شود آنچه به عنوان نقص برخی از سفرها مطرح می‌شد وجود نداشته باشد.

معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور همچنین درباره تعیین استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: تاکنون وزیر کشور فردی را برای این منظور به هیئت وزیران معرفی نکرده است، البته می‌دانم که وی در حال مطالعه است تا پرونده تغییر استانداران را هر چه زودتر ببندیم.

دولت ضمن اعتقاد به حمایت از تولید به شدت به مردم فکر می کند

سخنگوی دولت همچنین در ادامه اظهار داشت: بانک مرکزی برای تأمین سرمایه ثابت و سرمایه در گردش واحدهای تولیدی، خود را موظف می داند در کنار بازار سرمایه آن بخشی را که در بازار پول است تقویت کند.

نوبخت تصریح کرد: دولت ضمن اعتقاد به حمایت از تولید به شدت به مردم فکر می کند، اینکه برخی واحدهای تولیدی و صنعتی زمانی که ارز کوچکترین حرکتی به سمت صعود نشان می دهد بلافاصله روی قیمت های خود اعمال می کنند اما وقتی قیمت ارز پایین می آید همچنان مقاومت می کنند در این شرایط دولت کاملاً در کنار مردم است.

سخنگوی دولت خاطر نشان کرد: دولت در این شرایط این واحدها و فعالان تولید را موظف خواهد کرد همانطورکه در یک بازار منعطف با افزایش هزینه عوامل تولید از جمله نرخ ارز، قیمت های خود را افزایش می دهند، اکنون که تورم به سمت کاهش است و قیمت ارز نیز این وضع را دارد آنها باید خود را با این وضعیت متناسب کنند و قیمت های خود را واقع بینانه کاهش دهند، از این جهت دولت در این زمینه حتماً از حقوق مردم دفاع می کند.

وی در جواب سوال دیگری در مورد اینکه بسته کالایی به بازنشستگان تامین اجتماعی هم تعلق می‌گیرد،‌ اظهار داشت: جامعه هدف برای دریافت سبد کالایی را بررسی می‌کنیم و امروز در این زمینه با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صحبتی داشته‌ام و به گونه‌ای عمل خواهد شد تا افرادی که استحاق سبد کالایی را دارند آن را دریافت کنند.

وی افزود: البته ممکن است در اولین اقدام چون کار جدیدی انجام می‌شود تفاوت‌ها و یا نواقصی وجود داشته باشد که حتما برطرف می‌شوند چون هدف ما توزیع عادلانه سبد کالایی به خانوارهایی است که استحاق دریافت آن را دارند.

واکنش های دولت در قبال مجلس در چارچوب قانون خواهد بود

سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به سؤالی درباره واکنش دولت به کارت زرد دادن نمایندگان مجلس به برخی وزرا گفت: همه واکنش‌های دولت در قبال کنش نمایندگان مجلس شورای اسلامی در چارچوب قانون تعبیر و تعلیل می‌شود.

نوبخت افزود: وزاری محترم ضمن اینکه به وظایف قانونی خود در حوزه اجرا ادامه می دهند اما با توجه به آیین نامه داخلی مجلس به هر سؤالی که از جانب نمایندگان طرح شود، پاسخ خواهند داد.
وی یادآور شد: اینکه این سؤالات با چه انگیزه ای مطرح می‌شود و اینکه وزرا علاوه بر پاسخ دادن به سؤالات باید چه اقدام دیگری انجام دهند ما جز پاسخگویی راه دیگری نمی‌دانیم.
معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در ادامه گفت: ما با مردم هوشمندی مواجهیم که همه چیز را مورد دقت قرار می دهند و همه رفتارها را ارزیابی می کنند و با توجه به نظام مردم سالاری که داریم مردم فرصت دارند دیدگاه‌های خود را درباره مسئولان اعمال کنندکه انتخابات مجلس نیز همیشه فرصتی بوده است که مردم رضایت یا عدم رضایت خود را از نمایندگان خود اعمال کنند.
وی افزود: همچنین انتخابات ریاست جمهوری فرصتی است که مردم نظر خود را درباره عملکرد دولت نشان دهند.
نوبخت اظهار داشت: ما بدون دغدغه در چارچوب قانون موظفیم بیش از آنکه وقتمان را به چالش‌ها معطوف کنیم، پاسخگو باشیم ضمن اینکه حق نمایندگان را محترم می شماریم.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 23
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,249

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.20.185 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل