جمعه 04 خرداد 1403

اقتصاد مقاومتی ، تولید و اشتغال

به وب سـایت شـخصی و پـایگاه اطلاع رسانی فـرخ عـبدالـه زاده خــوش آمدید.


سامانه پیامکی :

10006762485846

موضوعات
■ اخبار :
□ مقام معظم رهبری
□ ریاست جمهوری
□ قوه قضاییه
□ مجلس شورای اسلامی
□ وزارت کشــــور
□ اســتانداری
□ فـرمانداری
□ بخشداری
□ شـهرداری
□ شورای شهر
□ میراث فرهنگی
□ آموزش و پرورش
□ تبریز
□ ورزقان
□ خاروانـــا
□ سـیه کلان
□ ورزقــان نــیـوز
□ سایر شهرستانها
□ مهمترین خـبرهای روز
□ اخبار امام جمعه محترم
□ جدیدترین خبرهای دولت
□ جدیدترین خبرهای استان
□ جدیدترین خبرهای ورزقان
□ جدیدترین خبرهای کلیبر
□ جدیدترین خبرهای اهر
□ اخبار مس سونگون
□ اخبار روستاها
□ بـسیج
■ اخبار اختصاصی انتخابات :
□ مجلس شورای اسلامی تبریز
□ شورای اسلامی شهر تبریز
□ مجلس شورای اسلامی ورزقان
■ معرفی شخصیت ها :
□ مقام ریاست جمهوری
□ مجلس شواری اسلامی
□ شورای اسلامی شهر و روستا
□ چهره های شناخته شده
■ معرفی مناطق جغرافیایی :
□ کشور عزیزمان ایران
□ استان آذربایجان شرقی
□ شهرستان های آذربایجان شرقی
□ روستاهای شهرستان ورزقان
■ گالری عکس :
□ طبیعت آذربایجان
□ روستای سيه کلان
■ یادداشت ها
□ عبداله زاده
■ مناسبت ها :
□ تبریـــک
□ تسلیت
مطالب اختصاصی


حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری روز یکشنبه در کنگره بین المللی امام حسن مجتبی (ع) ، نرمش قهرمانانه را سخت تر از جهاد قهرمانانه خواند و تصریح کرد که عاقبت بینی و تدبیر ، عافیت طلبی نیست.

دکتر روحانی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، رییس جمهوری گفت: صلح به معنای در نظر داشتن هدف و آرمانی برتر و والاتر است ، اما افراد تنگ نظر نه تنها پشت پرده که روی پرده را نیز خوب نمی بینند.
دکتر روحانی با اشاره به اینکه در جهاد و در مبارزه هم پیروزی حق و هم پیروزی شخص، به یک معنا مسجل می شود، گفت: آنکه برای رضای خدا جهاد می کند و خون و جان می دهد هم حق را پیروز ساخته و هم شخص او پیروز میدان شده است اما گاهی در جهاد حق پیروز می شود اما شخص در تنگنا و فشار قرار میگیرد. در صلح و قرارداد صلح و نرمش پیروزی حق کاملا مشهود است اما شخص را در منگنه فشار قرار می دهد. اینجاست که اجر بیشتری برای این فرد محاسبه می شود.
رییس جمهور گفت: در جنگ بدر و احد هم حق پیروز شد هم مسلمانان پیروزی شخص پیامبر را تبریک گفتند اما در صلح حدیبیه حق پیروز شد ولی عده ای کوته نظر در برابر شخص پیامبر (ص) زبان به اعتراض گشودند که چرا این ماده را در قرارداد ثبت کردی چرا کلمه رسول الله حذف شد و چیزی نگفتید؟ چرا قول داده بودید به زیارت خانه خدا می رویم و سر بتراشید و حالا برمی گردیم؟ چرا این همه عقب نشینی می کنید؟

بقیه متن را در ادامه مطلب مطالعه نمایید ...

دکتر روحانی تاکید کرد: کوته نظران عاقبت بینی را گاهی عافیت طلبی می دیدند این در حالی است که عاقبت بینی و تدبیر عافیت طلبی نیست اما در این خصوص گاهی حتی بزرگان و صحابه عظیم الشان پیامبر نیز دچار حیرت و تعجب می شوند و حتی تقاضای مرگ می کنند و این نشان می دهد که شجاعت در صلح به مراتب بالاتر از شجاعت در جنگ است.
رییس جمهور گفت: ما در تمام زندگی امام راحل آشکارا دیدیم او فرمانده میدان جنگ بود و روزی هم مسیر صلح را برگزید اما در زمان جنگ از نظر روحی او راحت بود و در هنگام قبول صلح فشارها بسیار شد.
دکتر روحانی گفت: امام مجتبی (ع) در پیروی از راه پیامبر عظیم الشان و صلح حدیبیه صلحی را برگزید که هم حق دماء مسلمین و هم وحدت و اتحاد در جهان اسلام در برابر روزی که کل دنیا اسلام را تهدید می کرد ، تامین کرد.
رییس جمهور با بیان اینکه صلح به معنای در نظر داشتن هدف و آرمانی برتر و والاتر است تصریح کرد: این آرمان ممکن است برای برخی از افراد مشهود و آشکار نباشد. صلح برای آن امامی است که پشت پرده را به خوبی می بیند و پیش بینی می کند اما افراد تنگ نظر نه تنها پشت پرده که روی پرده را نیز خوب نمی بینند.
دکتر روحانی گفت: گاهی برخی افراطیون حتی در کنار پیامبر (ص) و امام (ع) نیز نمی توانند راه مدارا را ببینند و لمس کنند و بدان پایبند باشند لذا زبان به گله و اعتراض می گشایند.
رییس شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ما نیازمند بازخوانی زندگی ائمه هدی هستیم تا در عقلانیت، تدبیر، میانه روی و اعتدال را بیاموزیم زیرا عمل امام نشان داد که در مقاطعی از تاریخ اسلام مدارا در برابر افکار دیگران تا چه حد اهمیت دارد .
دکتر روحانی توضیح داد مدارا کردن و با لحن ملایم با دیگران سخن گفتن به معنای آن نیست که حقی زیر پا گذاشته شود، سکوت همواره معنایش این نیست که فردی در برابر راه ناحق تسلیم شده باشد اما تشخیص و تفکیک این موضوع هم به تفکر و تدبر و هم به سعه صدر و حوصله نیاز دارد.
رییس جمهور ادامه داد: درباره امام حسن مجتبی (ع) به اعتقاد من زیباترین تعبیر را مقام معظم رهبری دارد که صلح امام حسن (ع) را شکوهمندترین نرمش قهرمانانه تاریخ می نامند ، نرمش قهرمانانه سخت تر از جهاد قهرمانانه است و امام حسن(ع) سبط النبی این قهرمانی و شجاعت را برگزید.
رییس جمهور گفت: ما امروز نیازمند به ادامه دادن راه و مسیر امام حسن مجتبی که راه وحدت صلح و ثبات در جهان اسلام است می باشیم.
دکتر حسن روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به حوادثی که در دنیای اسلام می گذرد ، گفت: امروز متاسفانه وحوشی که بر خون مسلمانان تشنه اند کودکان را سر می برند، دختران جوان را به عنوان برده می برند و حرمت هیچ چیز را نگاه نمی دارند و خود را به عنوان جهادی و اجرا کننده قرآن و اسلام معرفی می کنند و این درد و مصیبت بزرگی است.
رییس جمهور گفت: امروز روز غم برای مسلمانان و روز شادی برای صهیونیست ها است زیرا آنها مسلمانان را به جان هم انداخته اند و از این کشتار و خونریزی لذت می برند و در این حال بر مردم غزه می تازند و فضایی را به وجود آورده اند که هیچ کس به فکر فلسطین، قدس و فلسطینیان بی گناه نباشد.
دکتر روحانی با بیان اینکه این کشتار در دنیای اسلام از افغانستان تا پاکستان تا سوریه و عراق در حال انجام است و متاسفانه این اعمال وقیح تحت لوای پرچمی که در آن کلمه «لا اله الا الله» نقش بسته انجام می شود اما آنها معبودی جز شیطان ندارند و پرچم آنها لا اله الا شیطان است.
رییس جمهوری افزود: امروز بیش از هر زمان دیگری به وحدت در دنیای اسلام نیازمندیم و مسلمانان باید ضمن به اهتزاز درآوردن پرچم صلح حسنی و به حرمت زاده ماه رمضان که برای وحدت مسلمانان محنت، فشار و زخم زبان را به جان خرید ، در کنار هم قرار گیرند.
دکتر روحانی از همه علما، اندیشمندان، احزاب، گروه های اسلامی ، سازمان های مردم نهاد اسلامی، علمای بزرگ اهل سنت و شیعه خواست تا یک حرکت فرامذهبی در دنیای اسلام علیه توحش، خشونت و آدمکشی به راه بیندازند تا ندای صلح و وحدت را بر فریادهای افراط و تکفیر پیشی گیرد.
رییس جمهور گفت: ما باید کاری کنیم که فریاد همبستگی و صلح مسلمانان بر صدای خشونت طلبان که به دنبال خشونت فکری، فرهنگی و عملی هستند، تفوق گیرد. همه باید در برابر افراط و خشونت بایستیم و بدانیم که واژه صلح الخیر فقط مخصوص دعوای زن و شوهرها و خانواده ها نیست بلکه کلمه عام است که باید مسلمانان آن را در سرلوحه کار خود قرار دهند.
دکتر روحانی با بیان اینکه رشته ولایت، سرپرستی و محبت میان همه دنیای اسلام باید برقرار شود، خطاب به کشورهای اسلامی و کسانی که متاسفانه با دلارهای نفتی به تروریست ها کمک می کنند، گفت: به شما توصیه و تاکید می کنم بدانید فردا نوبت شماست فکر نکنید این وحشی های تروریست را که به جان دیگران انداخته اید، به خونریزی و آدمکشی در سایر نقاط دست نخواهند زد.
رییس شورای عالی امنیت ملی تصریح کرد: بین شیعه و سنی در دنیای اسلام تفرقه وجود ندارد ما برادر یکدیگر هستیم و سالها و قرن ها شیعه و سنی در عراق ، ایران، سوریه ، لبنان، شمال آفریقا و سرتاسر دنیای اسلام با برادری و اخوت زندگی کرده اند و در مساجد پشت سر یک امام به نماز ایستاده اند.
دکتر روحانی پرسید چرا به ناحق همزیستی مسالمت آمیزی را که نعمت خداوند است می خواهید نابود کنید؟ چرا می خواهید صهیونیست ها و ابرقدرت های جنایتکار شب خواب راحت داشته باشند و خانواده مسلمانان از ترس از ترور در سرمای زمستان و گرمای تابستان آواره و سرگردان باشند؟
رییس جمهور با تاکید بر اینکه باید همه یک صدا صلح رمضانی را فریاد بزنیم و به حرمت ماه تقوا و ماه نزول قرآن در کنار هم قرار بگیریم ،ابراز امیدواری کرد به برکت این ماه افراط گرایان و تروریست ها منزوی شده و همه مسلمانان دست در دست یکدیگر قرار دهند تا خشونت در دنیای اسلام پایان یابد و جشن صلح و اتحاد برگزار شود.
دکتر روحانی با اشاره به احادیثی در خصوص جایگاه و منزلت امیرالمومنین(ع)، فاطمه زهرا (س) و امام حسن و امام حسین(ع) گفت: عشق به اهل بیت به عنوان یک اصل قرآنی می تواند عامل وحدت میان مسلمانان باشد.
رییس جمهور با اشاره به ویژگی های مشترک اهل سنت و شیعیان خاطر نشان کرد: کسی نباید تصور کند که اهل بیت (ع) و عشق به خاندان رسالت و پیروی از راه و روش آنها عامل جدایی و تفرقه میان مسلمانان است.
دکتر روحانی ضمن برشمردن ویژگی های دوران هر یک از ائمه اطهار در طول 250 سال گفت: ما می توانیم از نحوه سلوک و رفتار آنها در مقاطع و شرایط و موقعیت های مختلف درس بگیریم.
پیش از سخنان رییس جمهوری حجت الاسلام والمسلمین اختری، رییس کنگره بین المللی سبط النبی امام حسن مجتبی(ع) با اشاره به ابعاد مختلف زندگی امام دوم شیعیان گفت: تمایز میان خط اسلام ناب محمدی با اسلام ناسره از زمان حضرت امام حسن(ع) و مقابله او با معاویه و دودمانش آغاز شد و این امام همام عمر و حیات خود را به مبارزه با تحریف و انحراف و حفاظت از اسلام ناب اختصاص داد.
وی با اشاره به ارائه 130 مقاله به این همایش در خصوص جنبه های گوناگون زندگی امام حسن مجتبی (ع) ابراز امیدواری کرد: این همایش دستاوردهای خوبی برای علاقمندان و عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت و همه جهانیان داشته باشد.
در این مراسم همچنین دانش نامه مجازی مکتب اهل بیت (ع) (ویکی شیعه) توسط رییس جمهوری افتتاح شد.


ارسال نظر برای این مطلب
توجه :
* خواهشمند است در به کار بردن نام اشخاص اصل ادب و احترام را رعایت فرمایید.
* لطفا دیدگاه های خود را مرتبط با موضوع مطالب درج نمایید.
* نمایش نظرات به معنی تایید یا رد آنها نمیباشد.
* مسئولیت نظرات ارسالی بر عهده کاربران عزیز میباشد.

کد امنیتی رفرش

- پیوست فایل (عکس ،صدا ،فیلم ،اسناد ، مدارک و ... )

* ابتدا فایل های مورد نظر را آپلود ،سپس لينک مستقيم آنها را کپی نموده و در نظر ارسالی درج نمایید .

احادیث و کلام نورانی اهل بیت علیهم السلام
آرشيو
اشتغالزایی

ارس فورج - گروه صنعتی ارس فرمان تبریز

QR Contact

QR Code -Abdolahzadeh.irافراد آنلاین : 22
تعداد نظـرات :
بازدید کـل : 5,264,329

تمامی حقوق این سایت مرتبط به فرخ عبداله زاده بوده و کپی برداری از مطالب فقط با ذکر منبع بلامانع می باشد.
توجه : کاربر گرامی فعالیت شما در این سایت ثبت شده و قابل پیگیری می باشد.
Copyright © 2019

3.235.20.185 : آي پي شما
: مرورگر
: سيستم عامل